FRAME Prague Comics Art Festival hledá dobrovolníky*ce i stážisty*ky

Publikováno 8. 11. 2022 | FRAME Prague Comics Art Festival
25.–27. 11. se v centru Prahy v divadle X10 uskuteční 6. ročník festivalu komiksu a ilustrace FRAME. Hledáme kolegy co mají rádi komiks, ilustraci, knížky, malá nakladatelství, kulturu a festivalové dění obecně. Někoho, kdo je přátelský a je na něj spoleh
Platná
FRAME Prague Comics Art Festival hledá dobrovolníky*ce i stážisty*ky
Proč využít tuto příležitost: 
Rádi bychom, aby tě jako dobrovolníka práce bavila. Ideálně, aby z toho nebyla pouze jednorázová výpomoc, ale aby ti festival i něco dal a užil(a) sis ho, potkal(a) podobně naladěné osoby a poznal(a) festival samotný.
Zároveň v rámci našeho festivalu připravujeme několik dalších projektů pro příští rok, na kterých se můžeš s námi podílet a získat třeba potvrzení o praxi.
Jak dobrovolník pomůže: 
Můžeš se spolupodílet na přípravě a realizaci festivalu, pomáhat vystavujícím, starat se o hosty, připravovat workshopy, pracovat s technikou a mnohé další.

Co se týče festivalového víkendu v pátek (25.) čeká náš příprava festivalového místa a instalace, každá ruka se počítá a budeme rádi, když se k nám odpoledne připojíte. V sobotu a neděli je na řadě vlastní festival. Zde můžete čekat klasické úkony jako pomoc vystavovatelům, hostům, přednášejícím, asistence a zástup na stáncích knižního trhu i na našem festivalovém apod. Místy trochu rutinní, ale důležitá práce na které se všichni prostřídáme a nasajete atmosféru festivalu. Vše se odehrává na jednom místě, takže jste vždy v centru dění a o nic nepřijdete. Zároveň je to vynikající příležitost pro networking, hosté, návštěvníci, vystavující, přednášející, festivalový tým, všichni jsme tam. V sobotu večer po hlavním programu chystáme v rámci sekce Industry „afterparty“, na které budou všichni, od ilustrátorů a nakladatelů po zahraniční hosty, přednášející a náš tým. Občerstvení během festivalu bude jako malé poděkování na nás.

 Rádi bychom, abyste si jako dobrovolníci z festivalu odnesli i něco navíc a pokud možno se i realizovali. Práce na festivalu je nikdy nekončící kontinuální činnost (už nyní řešíme dotační žádosti na příští rok) a pokud se chceme posunout dál, tak to ani jinak nemůže být. Plánů, jak festival dále zlepšovat a na činnost během roku je mnoho, stejně tak, je mnoho i příležitostí pro další spolupráci (v případě Vašeho zájmu :).

Těšíme se na spolupráci