Doučování dětí z pěstounských rodin

Publikováno 25. 11. 2021 | Centrum Protěž
Hledáme dobrovolníky, kteří by pomohli dětem z pěstounských rodin s doučováním.
Platná
Doučování dětí z pěstounských rodin
Proč využít tuto příležitost: 
Získání nových zkušeností a dovedností
Pocit užitečnosti
Radost
Seberealizace a pocit smysluplné práce
Jak dobrovolník pomůže: 
Dobrovolníci pomohou s doučováním dětí z pěstounských rodin. Dobrovolník se stane kamarádem dítěte, získá nové zkušenosti a dovednosti.

Centrum Protěž je nezisková organizace, která doprovází pěstounské rodiny a pomáhá rodinám s dětmi ve vztahových krizích. Patříme k těm, kteří si hluboce uvědomují význam dobrého rodinného zázemí pro zdárný vývoj dětí a jejich budoucnost. Velmi si vážíme lidí, kteří se rozhodli na úkor svého pohodlí nabídnout domov dětem, které neměly funkční rodinu. Pěstounům pomáháme posilovat schopnost dobře pečovat o děti a hájit jejich zájmy. 

Dobrovolníkem se může stát v podstatě kdokoliv, jelikož každý z nás umí něco, co může poskytnout druhým lidem. Dobrovolník je člověk, který bez nároku na finanční odměnu poskytuje svůj čas, vědomosti, dovednosti a energii ve prospěch ostatních lidí. Dobrovolníky mohou být osoby starší patnácti let. Předpokladem pro přijetí do dobrovolnického programu je zájem pomáhat druhým, empatie a ochota věnovat volný čas druhým lidem. Dobrovolníci by dětem z pěstounských rodin pomáhali s přípravou do školy a doučováním. Dobrovolníci dále pomáhají s hlídáním dětí při vzdělávání pěstounů, víkendovém vzdělávání a dalších akcí pořádaných Centrem Protěž.

Láká Vás vyzkoušet si dobrovolnickou činnost? Máte volný čas 1-2 hodiny týdně? Rádi byste ho využili smysluplně?

Pokud ano, tak neváhejte a kontaktujte koordinátorku dobrovolníků, která Vám zodpoví veškeré dotazy.

Koordinátorka dobrovolníků

Mgr. Anna Klímová

Tel: 775 776 262

Email: klimova@centrumprotez.cz