Dobrovolník, který zpříjemní pacientům FN Plzeň pobyt v nemocnici

Publikováno 23. 9. 2021 | Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje
S koncem prázdnin výrazně ubylo dobrovolníků ve Fakultní nemocnici Plzeň. Stále jsou ale potřeba pro udržení zdravé mysli na některých lůžkových odděleních.
Platná
Dobrovolník, který zpříjemní pacientům FN Plzeň pobyt v nemocnici
Proč využít tuto příležitost: 
Pomůžete potřebným v nemocnici
Nestojí Vás to mnoho času
Můžete si samy vymyslet, čím pomůžete
Jak dobrovolník pomůže: 
Návštěvou hospitalizovaných
Vytvořením programu pro hospitalizované

V posledních týdnech výrazně klesl počet našich dobrovolníků ve Fakultní nemocnici Plzeň. Dobrovolníkům, kteří se nemocným dětem, seniorům a dalším pacientům aktivně věnovali, se během covidu často změnily životní příběhy… a tak hledáme nové zájemce, kteří by rádi věnovali 2 – 3 hodinky týdně těm, kterým pobyt na nemocničním lůžku přináší zdraví, ale taky dlouhou chvíli a pocit osamění. Po dlouhé době je zase možné jako dobrovolník do FN Plzeň vstoupit a přinést tam kousek svého času, energie a dobré pohody.

Co můžete jako dobrovolník nabídnout? Popovídání, čtení, stolní hry nebo karty… Je možné připravit i nějaký  program – v klubovně je možné zahrát na kytaru, sdílet nějaký zajímavý cestovatelský příběh nebo něco společně vytvářet.

Kontakt s okolím je zásadní a nenahraditelná věc pro každého z nás. A proto je třeba lidí, kteří konají dobro. To jde totiž často udělat i pouhým přečtením pohádky na dětském oddělení …

Staňte se jedním z dobrovolníků a pomozte těm, kteří nemohou být doma se svými blízkými.