Bezevšeho 2024

Publikováno 27. 2. 2024 | Základní článek Hnutí Brontosaurus Rozruch
Nad(e)chni se, vystup ze stáda, probuď se v trávě, buď tady a teď, vydej se vlastní cestou, pokos louku, zalapej po dechu, buď offline, vydej se do Krkonoš, zažij… nečekané? Bezevšeho!
Platná
Bezevšeho 2024
Proč využít tuto příležitost: 
Strávíš dobrodružné léto v odlehlých Krkonoších.
Naučíš se kosit louky a pomůžeš tak místní biodiverzitě.
Potkáš fajn akční lidi, s kterými vyrazíš do hor.
Užiješ si zážitkový program a třeba se i dozvíš něco nového o sobě.
Jak dobrovolník pomůže: 
Budeme kosit a hrabat krkonošské louky s cílem obnovit jejich přirozenou druhovou diverzitu. Možná přiložíme ruku k dílu i u místních eko-hospodářů v údolí. Práci se budeme věnovat přibližně 5 hodin denně, nikoliv však všechny dny tábora.

Více a příhlášky na webu: https://bezevseho.brontosaurus.cz/

Co na nás čeká

Nad(e)chni se, vystup ze stáda, probuď se v trávě, buď tady a teď, vydej se vlastní cestou, pokos louku, zalapej po dechu, buď offline, vydej se do Krkonoš, zažij..nečekané? Bezevšeho!

Pojď s námi zažít deset trochu jiných dní do opuštěné zdivočelé části Krkonoš. Zjistíš, kde jsou tvé hranice, potkáš se s partou lidí, kteří jsou ti podobní. Čeká tě zážitkový program ve dne i v noci, dozvíš se něco o krajině Krkonoš, budeš offline, denně v přírodě a s přírodou, na jedné vlně, sám sebou, bez předsudků. Bezevšeho je akce, která dá tvým prázdninám nový rozměr.

Co, kde a jak

Bezevšeho je zážitkově dobrovolnický tábor v Krkonoších, během kterého budeme spát pod hvězdami na louce, pomáhat krkonošské přírodě, koupat se v potoce. Vařit si budeme společně chutné vegetariánské jídlo.

Co tě všechno čeká? Zážitkový program, poznávaní Krkonoš, večery s kytarou, čas na sebe i na ostatní. Těšíme se na všechny ve věku 15 až 26 let, vítáme především účastníky, kteří zatím nemají s akcemi Hnutí Brontosaurus zkušenosti. Pro více informací mrkni na web (viz níže).

Ubytování: Pod plachtou.

Strava: vegetariánská, veganská

Dobrovolnická pomoc

Hlavní náplní práce bude kosení krkonošské louky, o kterou se několik let pravidelně staráme. Ta byla v minulosti znehodnocena nevhodným hospodařením a my se jí snažíme vrátit její pestrost. Díky naší pravidelné práci se však znovu vrací její druhová rozmanitost.

Na akci budeme pracovat 6 dní, každý den zhruba 5 hodin.

Malá ochutnávka

Jsme Základní článek Hnutí Brontosaurus Rozruch a čeká tě organizátorský tým tábora Bezevšeho. Jeho členové za sebou několik let úspěšných táborů Naruby a Do (po)hor! v Krkonoších a dva putovní tábory v Rychlebských horách. Ve spolupráci se Správou KRNAP a Ekocentrem Dotek dlouhodobě pečujeme o louky ve Sklenářovickém údolí. Na své akce sem jezdí Rozruch už od roku 2011. Za dlouholetou péči o sklenářovické louky byli naši dobrovolníci oceněni Cenou Hnutí Brontosaurus. Místo je to výjimečné i tím, že tu kdysi stávala Sudetská vesnice.