Akutně hledáme dobrovolníky na pomoc s ukládáním

Publikováno 17. 2. 2020 | Kateřina Nováková
Pomoc ženě s roztroušenou sklerózou s uložením ke spaní
Platná
Akutně hledáme dobrovolníky na pomoc s ukládáním
Proč využít tuto příležitost: 
jde o velice smysluplnou pomoc, setkání se statečným člověkem, který se své nemoci nepoddává
Jak dobrovolník pomůže: 
večerní návštěva s uložením ke spánku

Dobrý den,

obracíme se na Vás dobrovolníky s prosbou o pomoc 57-leté paní Monice, trpící roztroušenou skleózou. Už v minulosti jsme vystavovali podobný inzerát a díky dobrovolníkům z tohoto serveru 

se Monice dostalo velké pomoci a podpory. Nyní i kvůli složité covidové situaci, opět vzniká akutní nedostatek pomocníků. Každá dobrovolnická ruka je teď dobrá, i kdyby šlo o nárazovou pomoc. Paní Monika se musela vypořádat se smutnou věcí, její věrná kamarádka, asistenční pejsek Míša, se kterou je na fotce, musela být na začátku září uspaná.

Nejpotřebnější je teď pomoc s uložením ke spaní. Jednotlivé dny si mezi sebou dělí více lidí, známí, dobrovolníci částečně i profesionální služba. Paní si vše organizuje sama, je to někdy poměrně náročné zorganizovat, aby měla pokryty všechny dny v týdnu. 

Tato návštěva trvá cca 30minut. Většinou je třeba přinést z kuchyně večeři, pomoci převléknout, podat léky a především pomoci zvednout nohy na postel a přikrýt.

Venčení Míši tedy už bohužel odpadá. Celkově nejde o nic náročného, a paní vše srozumitelně vysvětlí a se vším poradí. Je velký milovník zvířat a v bytě jsou, jak jsem psala, kočky a dokonce tři andulky, takže bohužel pro alergika to není vhodné. Bydlí sama, pečuje o ní její stará maminka, která v bytě nebydlí. Paní je velmi statečná, své nemoci se i přes složitou situaci nepoddává, má velmi ráda své čtyřnohé společníky, kteří jí přinášejí do života radost.

Pokud se rozhodnete pomoci, můžete mi napsat na e-mail: katterina.novakova@gmail.com nebo volat přímo paní Monice na číslo: 732 437 934, paní bydlí na Praze 2, předem děkuji za všechny reakce

a zdravím všechny dobrovolníky 

děkuji

Katka Nováková