Vánoční atmosféra v Dobrovolnickém centru INSTAND v Karlových Varech

Publikováno 12. 12. 2017 | Romana Trutnovska

Vánoce se nezadržitelně blíží. Co vše podnikají dobrovolníci s klienty v Dobrovolnickém centru INSTAND v K. Varech a jaké akce nás čekají?

Vánoční atmosféra v Dobrovolnickém centru INSTAND v Karlových Varech

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu a ne jinak tomu je i v našem dobrovolnickém centru.

V pečovatelském domě v K. Varech již pilně vyrábějí vánoční dekorace. Tento rok to jsou sněhuláci:) Přípravy na Vánoce vyvrcholí vánočním setkáním, které se uskuteční 15. 12. Již třetím rokem se společně potkají senioři, dobrovolníci a pracovníci. Dobrovolníci se seniory připraví občerstvení a výzdobu, k poslechu zahraje hudební trio Silbegrim, které zařizuje naše dobrovolnice. Trio Silbegrim již podruhé také zahraje seniorům Domově pokojného stáří v Ostrově a to 18. 12.

V Domově pro seniory v Mariánských lázních vede dobrovolnice každou sobotu tvořivé dopoledne a i zde už se připravují na Vánoce a vyrábí dekorace. V domově také proběhne vánoční besídka, které se dobrovolníci zúčastní.

Na doučování, které realizují na Střední pedagogické škole v K. Varech dobrovolnice z této školy pro klienty s mentálním postižením, si udělali trochu pauzu od učení a také se vrhli na vyrábění vánočních dekorací.

Kromě vyrábění a tvoření vyrážejí dobrovolníci s klienty na vánoční trhy. Příkladem je dobrovolnice Jitka a její „tři kamarádi“.

A zkrátka nepřijdou ani samotní dobrovolníci. Jako každou první středu v měsíci i v prosinci proběhla dobročajovna v K. Varech v Čajovně u Davida, která tentokrát byla vánoční. Ve středu 13. 12. se pak sejdou dobrovolníci, klienti a koordinátorka dobrovolníků na vánočním posezení v Sokolově.

Z dobrovolnického centra INSTAND v Karlových Varech Vám přejeme hezké Vánoce.