Největší setkání dobrovolnických organizací. Do Brna přijelo 170 zástupců z 50 zemí světa

Publikováno 5. 4. 2018 | Dobrovolnik.cz

První březnový týden se do Brna sjelo 170 zástupců organizací pracujících v oblasti mezinárodního dobrovolnictví.

Největší setkání dobrovolnických organizací. Do Brna přijelo 170 zástupců z 50 zemí světa

Na setkání s názvem "Alliance Technical Meeting" delegáti z 50 zemí celého světa představili lokální dobrovolnické příležitosti a nabídku projektů, tzv. workcampů, na letošní rok.

"Máme obrovskou radost, že letošní setkání našich partnerských organizací jsme pořádali v Česku. Je to pro nás příležitost, jak jejich zástupcům představit prostředí a kulturu, do níž posílají dobrovolníky ze svých zemí," říká vedoucí dobrovolnické sekce INEX-SDA Jana Koňasová.

Alliance Technical Meetingu se zúčastnilo na 170 zástupců 80 organizací aktivních na poli mezinárodního dobrovolnictví v síti organizací Alliance of European Voluntary Service Organisations (Alliance).

Organizace sítě Alliance společně každý rok zapojí průměrně 13000 dobrovolníků do více než 1200 veřejně prospěšných neziskových projektů v místních komunitách po celém světě. Alliance Technical Meeting, který každoročně zahájí dobrovolnickou sezónu, je tak nepostradatelnou událostí s globálním dosahem.

"Je to samozřejmě velmi důležitá událost i pro INEX-SDA. Z Technical Meetingu v Brně jsme si odvezli mnoho nových projektů i pro české zájemce o dobrovolnictví. Všechny představíme už v půlce března se startem nové sezóny, letos bychom mohli dobrovolníkům nabídnout až 2000 různých projektů, na které budou moci vyjet," říká Koňasová.

INEX-SDA každoročně zprostředkuje pobyt na workcampu v zahraničí i České republice až tisíci dobrovolníkům. Ti se zapojují jako dobrovolní účastníci nebo vedoucí do lokálních workcampů, které se zaměřují na rozvoj místních komunit, ochranu životního prostředí a obnovu památek, nebo mají sociálně orientovanou práci. Stejně tak se věnuje i dalšímu vzdělávání dobrovolníků a zužitkování zkušeností získaných dobrovolnictvím.

Kontaktní osoba

INEX-SDA, z s.

Marek Šurkala, PR koordinátor

Telefon: + 222 362 715

Mob: +420 776 748 203

E-mail: pr@inexsda.cz

Web: www.inexsda.cz/