Dobrovolníci z Levandule Žatec zkrášlují nemocnici

Publikováno 12. 5. 2017 | Radka Hrádková

Dobrovolnictví má různé podoby, jednou z nich je vytváření výzdoby na veřejných místech. Dobrovolníci Levandule se na takové práci již léta podílejí a svými obrázky na sklo, výkresy a fotografiemi vyzdobili už ne jedno oddělení žatecké nemocnice.

Dobrovolníci z Levandule Žatec zkrášlují nemocnici

Dobrovolníci z Levandule Žatec se mimo jiné podílejí také na výzdobě nemocnice. Krásnými fotografiemi, ale i nádhernými obrázky na sklo s květinovou tématikou nebo podmořským světem,  vyzdobili jednotku intenzivní péče (JIP) a pokoj pro monitorované pacienty na Interně. Za těmito díly stojí dlouholetá dobrovolnice, záchranářka a středoškolská učitelka na OA a SOŠZE Žatec Zdenka Uďanová, která se studenty tuto výzdobu iniciovala a také z velké části sama vytvořila a na zbylé části ještě stále obětavě pracuje. Její nádherné fotografie a obrázky zlepšují náladu na mnohých místech nemocnice.

Moc si takové práce vážíme. Ono totiž takové vytvoření obrázků na sklo je velmi náročná práce. Vše se musí předem namalovat na papír, poté se celý obraz rozdělí na několik částí, překreslí na folie, ze kterých je po sloupnutí nalepen na sklo, kde konečně vytvoří jeden souvislý celek. I když to tak na první pohled nevypadá, za vším jsou hodiny trpělivé práce, vyžadující velkou dávku úsilí a odhodlání.

Díky patří též studentce OA Barboře Hlouškové autorce a realizátorce návrhu podmořského světa i některých dalších. Dobrovolné záchranářce Markétě Koubkové, která věnovala těhotenské fotografie a Pavle Balínové, absolventce SOA Žatec. Přejeme všem dobrovolníkům ať se jim dílo daří. Díky nim mohou pacienti strávit čas v nemocnici v příjemnějším prostředí.

Radka Hrádková - koordinátorka Dobrovolnické služby Levandule Žatec