Další ročník zajímavého školicího cyklu pro leadery dobrovolnických projektů je tu!

Publikováno 20. 2. 2018 | Tamjdem

Náš článek tentokrát není "pouhou" pozvánkou na připravovaný školicí cyklus plný neformálně vzdělávacích aktivit a osobních zkušeností, vedený profesionálními lektory, ale začíná osobní výpovědí jedné z našich proškolených dobrovolnic... Její slova nás opravdu moc potěšila a zejména ujistila v tom, že tento typ vzdělávání ve vedení dobrovolnických projektů má jednoznačný smysl a cenný dopad. První fáze školicího cyklu začíná už 13. března a přihlášky můžete zasílat do 28. února.

Další ročník zajímavého školicího cyklu pro leadery dobrovolnických projektů je tu!

"Ani už si nepamatuji, jak jsem se tam dostala. Najednou jsem seděla v kroužku plném nadšených lidí a vyprávěla jsem jim příběh mé boty. Ano, čtete správně. Povídala jsem o své staré, mírně ušpiněné tenisce. Kde byla, co zažila a jak se dostala ke mně. Byla to jedna z aktivit, pomocí které jsem se seznámila s ostatními účastníky školení, ale i s rolí organizátora. Započal tím taky celý školicí cyklus pro leadery dobrovolnických projektů, který každý rok pořádá neziskovka Tamjdem.

Na každém setkání jsem se naučila něco nového, a to třeba o tom, jak pracovat se skupinou, vést všemožné hry a aktivity, co dělat s mezikulturními nárazy i s běžnými konflikty nebo jak hodnotit a reflektovat to, co se na projektech podařilo udělat.

Vybavena všemi znalostmi a zkušenostmi ze školení jsem se vydala organizovat svůj první workcamp. Využila jsem všechny praktické tipy a triky ze školení, ale také ochotu a podporu skvělých lidí z Tamjdemu. Z workcampu se vyklubaly dva týdny, ve kterých jsem překročila svou komfortní zónu, poznala spoustu lidí z celého světa a převedla teorii do praxe a zjistila, že fakt funguje.

Závěrečnou tečkou bylo víkendové hodnotící setkání, odkud jsem si odvezla obohacení, v čem se zlepšit, ale i ujištění, v čem už jsem dobrá a jak to dál využít. Školení a organizování dobrovolnických projektů mi pomohlo v osobním rozvoji. Našla jsem si díky tomu nové přátele a obecně jsem mnohem víc poznala sebe i okolí. Věřím, že všechno tohle může školení nabídnout i vám. Tak neváhejte a přihlaste se taky.“

Tereza, absolventka školení a koordinátorka Víkendovek

Pokud i vás láká posouvání vlastních hranic, zdokonalování leaderovských schopností a organizačních dovedností, vedení mezinárodních týmů atd., podívejte se na detaily dalšího ročníku našeho školicího cyklus pro vedoucí dobrovolnických projektů organizace Tamjdem, o.p.s.

 

První část školicího cyklu zahrnuje 7 setkání v období 13. března až 5. června 2018, v čase 18:00 až 21:00 v centru Prahy a jedno celodenní setkání. Můžete se těšit na témata jako: osobní leadership, práce se skupinou, vedení her a aktivit, interkultura v praxi, první pomoc, konflikt jako výzva, hodnocení a reflexe.

Druhou částí je realizace vlastní dobrovolnické akce (ať už Víkendovky na jaře, nebo na podzim, nebo workcampu v létě), na které si všechny poznatky ze školení ověříte v praxi.

Třetí částí je víkendové hodnotící setkání (v období říjen až listopad 2018), kde zhodnotíte, co vám leaderování skupiny a vedení projektu přineslo, získáte další tipy od ostatních dobrovolníků i lektorů.

Účastnický poplatek za školení je 2 500 Kč. Když však absolvujete všechny tři části, vrátíme vám zálohu 500 Kč zpátky – školení pak tedy vyjde jen na 2 000 Kč. Realizace celého školicího cyklu nás v Tamjdemu vyjde na 4 000 Kč na jednoho účastníka. V Tamjdemu si však myslíme, že ti, kteří chtějí dělat dobro, by měli být oceněni (proto nemusíte platit celou částku).

Co všechno je v ceně? Vedení profesionálním lektorem, pronájem školící místnosti, občerstvení, vzdělávací materiály; doprava, ubytování a strava na Víkendovce nebo workcampu; doprava, ubytování a strava na hodnotícím setkání. Na druhou stranu očekáváme zapojení do všech částí cyklu, znalost angličtiny na komunikativní úrovní, zodpovědnost a proaktivitu.

Jak se přihlásit? Přihlášku zašlete do půlnoci 28. února 2018. S přihlašováním však neotálejte, školení se rychle plní. Detailní popis školení najdeš zde a on- line přihlášku najdete zde.

Těšíme se na setkání! Tamjdem