Chceš být leader? Zkusto na workcampu!

Publikováno 13. 3. 2018 | Monika Urbášková

Zajímají tě workcampy a chceš je prožít i jinak, než v roli účastníka? Nebojíš se vedení skupiny, a chceš si to vyzkoušet v mezinárodním prostředí? Baví tě výzvy, rád/a zkoušíš nové věci a učíš se? Každý rok nabízíme více než 60 míst pro vedoucí na více než 30 workcampech po celé ČR. Přihlas se i ty!

Chceš být leader? Zkusto na workcampu!

PROČ SE STÁT VEDOUCÍM WORKCAMPU?

Jako vedoucí workcampu máš skvělou možnost vyzkoušet si roli leadera v mezinárodní skupině a setkat se tak s lidmi z různých koutů světa a odlišných kultur. Zároveň jako dobrovolník pomůžeš místní organizaci a dozvíš se více o tom, čemu se věnuje. V neposlední řadě je role campleadera skvělou příležitostí k seberozvoji a získání nových zkušeností.

KDO MŮŽE BÝT VEDOUCÍ WORKCAMPU?

Vedoucím workcampu s INEX-SDA může být každý dobrovolník, který:

  • je starší 18 let
  • má znalosti angličtiny na komunikativní úrovni

Jeden workcamp obvykle vedou dva lidé, takže se můžeš přihlásit ve dvojici s kamarádem či kamarádkou.

JAKÉ WORKCAMPY MŮŽEŠ VÉST?

Zaměření workcampů je pestré. Můžeš se věnovat komunitnímu rozvoji, obnově památek, sociálním službám nebo ekologii. Více informací najdeš v sekci Workcampy v ČR.

JAK Z TEBE UDĚLÁME CAMPLEADERA?

Nové vedoucí přípravujeme v rámci Vzdělávacího cyklu INEX-SDA pro vedoucí workcampu, jehož stěžejní částí je víkendové školení vedoucích se všemi důležitými tématy, kterými tě provedou zkušení vedoucí workcampů a školitelé INEX-SDA.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Instrukce k přihlášení najdeš zde.

Napadají tě nějaké otázky? Zkus se mrknout na ty nejčastější.

Co o vedení workcampu říkají naši dobrovolníci?

“Obě jsme se shodly na tom, že být vedoucí na workcampu bylo pro nás neskutečným přínosem a že jsme se mnohému naučily. Starat se o osm dalších lidí, o organizaci celého projektu, komunikaci, vzájemné vztahy ve skupině, dobrou atmosféru, vysvětlovat jim práci, pomáhat jim, být nestranný…” 

Terka a Bára, vedoucí workcampu v Dýšině

Kontakt

Denisa Mouchová

campleaders@inexsda.cz

+420 222 362 715