LEGRACE MUSÍ BÝT aneb Jak se baví dobrovolníci ve volném čase?

Publikováno 13. 9. 2017 | Gabriela Medwell

V uplynulých měsících jsme se dozvídali, jak tráví svůj dobrovolnický projekt erasmovští dobrovolníci v České Lípě. Komu pomáhají, co je těší a co se při tom učí. Dnes, nejen proto, že jsou prázdniny, se podívejte na video. A že z něj nejste příliš moudří? Přečtěte si tedy vysvětlení.

LEGRACE MUSÍ BÝT aneb Jak se baví dobrovolníci ve volném čase?

https://www.youtube.com/watch?v=qJIP2hcnhmw&t=14s

Klapka číslo 1 – Nicola se představuje

Toto video natočil dobrovolník Nicola z Itálie, a jak se divák dozvídá, je mu 24 let a tráví svůj projekt v menším severočeském městě.

Klapka číslo 2 – Sobota ráno

Celá šestice dobrovolníků se nudí. Je červen letošního roku a ráno je krásné. Co budou dělat? Udělají si 3 lístečky, na které napíší jména tří evropských měst. Raz, dva, tři – Nino z Gruzie losuje a vítězem se stává? Vídeň! Honem se sbalit, koupit online lístky na bus z Prahy a už jedou.

Klapka číslo 3 – Sportovat se musí

Dobrovolníci chtějí být plni síly. Dobrovolník Santi běhá maratony, tak proč by to nezkusil i Nico se Sonou? A že jim to sluší, že? :-)

Klapka číslo 4 – Jižanská tančírna

Hudba, tanec a zpěv! Pravda, sousedé se někdy čertí, ale když ti dobrovolníci jsou mladí a mládí se chce bavit, že? A kdo koho vlastně učí tančit? A co že je to za tanec? Nejspíš originál armensko-gruzínsko-italský!

Klapka číslo 5 – Neckáda, aneb plavíme se po řece Ploučnici

Před časem jsme se zde dozvěděli o letité akci, kterou pořádají českolipáci, Neckyádě. Hraví občané, mladí a staří, si postaví vskutku netradiční lodě, se kterými se snaží splout několik set metrů řeky, která se klikatí centrem. Diváci jásají, a to nejvíce na konci plavby u zákeřného jezu. Ani našim erasmákům se nepodařilo jej úspěšně sjet. Anastasiia (v červených šatech) raději zavčasu z lodi vyskočila. Tak rychlí však již nebyli Nico, Nini ani Santi. A tak se vykoupali!

Klapka číslo 6 – Radujeme se na nákupech i výletech

Za uplynulých deset měsíců svého projektu se ve volném čase společně podívali do Drážďan, do již zmiňované Vídně a Budapešti. Někteří do Polska, Varšavy či Gdaňsku, jiní zase do Itálie nebo Španělska. Společně procestovali i kus naší krásné země, od Prahy až po Brno.

Ve videu účinkovali: Erlinda z Albánie, Sona z Arménie, Anastasiia z Ukrajiny, Nino z Gruzie, Santi ze Španělska a Nicola z Itálie

Všem děkujeme za jejich téměř roční dobrovolničení a za radost, kterou rozdávají a za báječné nápady, které realizují.