Dlouhotrvající touhou páchat dobro vznikl HERO CLAN

Publikováno 27. 6. 2018 | Ondrej Smolen

Páchají dobro na druhou. Pomáhají, jak jednotlivcům, kteří mají touhu něco změnit k lepšímu, tak hlavně neziskovým organizacím. Organizacím, které mají smělé cíle, ale mnohdy jim chybí profíci z různých oborů. O kom je řeč? O HERO CLANU.

Ponořte se do rozhovoru se zakladatelkami Kateřinou Vondrákovou a Veronikou Kovářovou.

Dlouhotrvající touhou páchat dobro vznikl HERO CLAN

Než se vás zeptám na otázky týkající se vaší organizace. Co rády děláte a jak trávíte svůj volný čas?

Rády děláme HERO CLAN. :) Ale mimo něj rády trávíme čas s inspirativními lidmi v našem okolí. Mimo spousty nápadů, které vznikají nad sklenkou, je s nimi hlavně velká legrace. No a není nic lepšího než se po těžkém dni pořádně zasmát. Samozřejmě rády chodíme do kina a sportujeme. :)

Tuto otázku asi dostáváte často, ale jak vás napadlo založit organizaci Hero Clan?

Začalo to dlouhotrvající vnitřní touhou páchat dobro. Známe se od základní školy, a tak nějak konstantně se motáme kolem neziskovek. Všimly jsme si, že jim chybí profíci z různých oborů, a hned jsme lovily ve svých kontaktech, koho bychom jim mohly dohodit. Tak vznikl nápad, že bychom začaly lovit v široké veřejnosti a daly celé věci jméno i proces. 

Jak se vám daří shánět lidi a organizace, kteří se zapojí do vašeho projektu?

Hrdiny lovíme především přes sociální sítě, kde se přirozeně vyskytují. :) Velmi nápomocné jsou jakékoliv PR výstupy ať už formou článku nebo třeba rozhovoru v rádiu. Neziskové organizace se snažíme oslovovat i offline. Účastníme se akcí jako je NGO market, Business a neziskovky na jedné lodi a podobné. Mezi neziskovými organizacemi se tato příležitost postupně šíří samovolně. 

Kolika organizacím jste už dokázaly pomoci? Je tam i nějaký příběh, za který jste opravdu pyšné, co se vám podařilo? 

Doposud jsme pomohly přes 40 organizacím. Některé se na nás obracejí opakovaně, celkově se nám za rok působení podařilo zapojit přes 80 z 550 zapsaných hrdinů. Počet požadavků se neustále zvyšuje, máme radost, že je klan připraven. 

Zní to jako cliché, ale pyšné jsme na všechny příběhy. Za srdce nás vždy chytne, když se k nám dostane zpětná vazba, že byla spolupráce obohacující pro obě strany. Když bychom měly něco vypíchnout, pro charitativní běh Života 90 jsme ulovily hrdinku fotografku, která celou akci skvěle zdokumentovala. Věříme, že kvalitní výstupy pomohou nalákat více účastníků na příští ročník běhu a díky tomu vybrat ještě více peněz. 

Máte v dohledné době v plánu nějakou větší událost? Ať už že samy něco pořádáte nebo jste někam pozvané?

Máme za sebou vlastní akci Plaveme ňadra - charitativní plavání na podporu Míly s rakovinou prsu, kde se nám podařilo vybrat téměř 40 tisíc. V dohledné době zatím nic většího neplánujeme, ale máme oči otevřené a čekáme na další výzvu. No a samy se chystáme vypnout mozky na Pohoda festivalu. :) 

A poslední otázka, když bychom si měli představit třeba rok 2028, kde byste chtěly, aby vaše organizace byla? Jaké máte vize nebo čeho byste chtěly dosáhnout? :-)

V roce 2028 máme pořádnou tlupu Hero Hunterů, kteří neoblomně propojují neziskovky a hrdiny. My se zaměřujeme na rozvoj organizace a hledáme další příležitosti, jak ve svém okolí cokoliv zlepšit. A taky se radujeme, že dobrovolnictví je již naprosto běžnou součástí života každého z nás. 

Když budete chtít pomoci s tímto úžasným projektem navštivte stránky HERO CLAN.