Zapoj se o víkendu 25. - 27.8. do příprav otevření lesní mateřské školky

Publikováno 10. 8. 2017 | Tamjdem, o.p.s.
Všude dobře... Venku nejlíp! Zapoj se s námi do stavby oplocení a zakládání záhonů v nové lesní mateřské školce na Ústecku! Dozvíš se i více o tom, jak tyto školky fungují u nás i ve světě!
Archivováno
Zapoj se o víkendu 25. - 27.8. do příprav otevření lesní mateřské školky
Proč využít tuto příležitost: 
dozvíš se více o tom, jak fungují lesní mateřské školky
strávíš víkend nedaleko Ústí nad Labem v krásné přírodě na čerstvém vzduchu
potkáš se s novými lidmi - dobrovolníky z Čech i ze zahraničí
odpočineš si u různě náročné, zajímavé manuální práce
Jak dobrovolník pomůže: 
stavění oplocení okolo školky
stavění přístřešku ze dřeva
založení záhonů

Zveme tě na víkendovou expedici na pomoc s přípravou otevření nové lesní mateřské školky venku na Ústecku. 

Ve školce potřebují pomoc se stavbou plotu okolo areálu,​  který ochrání školku před divokou zvěří a díky němuž se děti budou moct stát neohroženými průzkumníky lesa, objevovat tak reálný svět a zažít při tom spoustu dobrodružství. Zapojíš se také do stavby přístřešku ze dřeva nebo zakládání záhonů. Někteří dobrovolníci se můžou zapojit do kuchtění jídel, které nám dodají sílu k práci. A pokud zbyde čas, můžeme také popustit uzdu své fantazii a vymyslet nejrůznější atrakce pro děti – od bubnů ze starého nádobí po pomůcky ze dřeva k učení.

Akce ale nebude jenom o práci! Když nám bude svítit sluníčko, vykoupeme se ve volném čase v nedalekém termálním koupališti. A víkend nakonec završíme výletem na hrad Střekov, na kterém hledal svou múzu třeba Karel Hynek Mácha nebo Richard Wagner.

Veškeré praktické detaily (účastnický poplatek 250,- a jak ho zaplatit, čas a místo srazu pro společný odjezd na místo, co zabalit s sebou, detailní popis práce, organizace a doprovodného programu), on-line přihlašovací formulář, který je třeba vyplnit, a další informace o tom, jak to na Víkendovkách chodí (zajišťujeme dopravu na místo, stravu a ubytování!), najdeš na našich webových stránkách.

 

Tamjdemem, o.p.s. pořádáme každoročně okolo 20 dobrovolnických Víkendovek na pomoc českým neziskovým organizacím. 

Těším se na viděnou na této akci ve školce! Tamjdem tým