Víkendovka: Všecky vůně baroka ve Valdštejnské Lodžii

Publikováno 9. 3. 2018 | Tamjdem, o.p.s.
Světlo hvězd znovu rýsuje posvátnou geometrii města Jičína, paprsek slunce protíná temnotu času baroka a z plamenů války nechává vyrůst Valdštejnskou lodžii. “Valdštejnské imaginárium, místo zapomenutých snů“, nás po roce opět s nadšením přivítá.
Archivováno
Víkendovka: Všecky vůně baroka ve Valdštejnské Lodžii
Proč využít tuto příležitost: 
dozvíš se více o tom, jak to funguje v kulturním a historickém centru
potkáš se s novými lidmi - dobrovolníky z Čech i ze zahraničí
odpočineš si u různě náročné, zajímavé manuální práce
Jak dobrovolník pomůže: 
oprava a stavba chodníku
zvelebování areálu
vyhnání starých duchů

Zveme tě na víkendovou expedici na pomoc kulturní památce a divadlu Valdštejnská Lodžie! (na akci vyjíždíme z Prahy)

Světlo hvězd znovu rýsuje posvátnou geometrii města Jičína, paprsek slunce protíná temnotu času baroka a z plamenů války nechává vyrůst Valdštejnskou lodžii. Místo časem zapomenuté, hvězdami však ne. Cestu sem našel Johannes Keppler, když sepisoval vesmírné zákony i Karel Hynek Mácha. Zde se protíná dráha života s dráhou osudu, … sny s realitou. “Valdštejnské imaginárium, místo zapomenutých snů“, nás po roce opět s nadšením přivítá.

 Skrývá se zde nejedno tajemství, pojeď ho objevit i ty!

Čeká nás zde skvělý hostitel, kterému pomůžeme opravit a dostavět kamenný chodník, vyženeme staré duchy a připravíme památku na novou sezónu. Revitalizujeme trávník, poničený nesčetným množstvím kulturních bouří. Okolí skýtá veliké množství vyžití, například si vyzkoušet questing, vyběhnout si na nedaleký Zebín, místo s paleolitickou minulostí a výhledem na Trosky, nebo ochutnávat výborné kafíčko a skvělé zákusky v kavárně lodžie. Počet míst je omezen. Neváhej.

Veškeré praktické detaily (účastnický poplatek 300,- a jak ho zaplatit, čas a místo srazu pro společný odjezd na místo, co zabalit s sebou, detailní popis práce, organizace a doprovodného programu), on-line přihlašovací formulář, který je třeba vyplnit, a další informace o tom, jak to na Víkendovkách chodí (zajišťujeme dopravu na místo, stravu a ubytování!), najdeš na našich webových stránkách.

Tamjdemem, o.p.s. pořádáme každoročně okolo 20 dobrovolnických Víkendovek na pomoc českým neziskovým organizacím. 

Těším se na viděnou na této akci! Tamjdem tým