Teď je ten správný čas stát se dobrovolníkem!

Publikováno 8. 9. 2017 | Dobrovolnické centrum ADRA Havířov
Hledáme nové dobrovolníky pro seniory v domovech seniorů i v jejich domácnostech, také pro pacienty v nemocnici Karviná-Ráj, pro lidi s postižením v Domově Benjamín, pro děti v Zařízení Heřmánek.
Platná
Teď je ten správný čas stát se dobrovolníkem!
Proč využít tuto příležitost: 
Kdy jindy než teď! Jistě mnoho z vás přemýšlí o tom, že by rád někomu pomohl, že má trochu času, který může darovat někomu blízkému.Jen neví, jak začít...Dobrovolnické centrum ADRA je tady, aby Vám nabídlo možnost, jak a kde pomáhat.Stačí 1 hodina týdně!
Jak dobrovolník pomůže: 
Dobrovolník je společník, kamarád, který bude trávit volný čas se seniory, pacienty či lidmi s postižením. Můžou si společně povídat, číst, hrát společenské hry, luštit křížovky nebo jít na procházku.

Uvítáme všechny, kteří mají rádi lidský kontakt, chtějí být užiteční, chtějí pomáhat a třeba i zahnat samotu, zkrátka udělat svět lepším. Není to jen klišé – dobrovolníci skutečně mění svět!

Karvinská studentka a dobrovolnice Terezka Mrakwiová o dobrovolnictví řekla: „Dalo mi to úplně jiný pohled na svět a obecně na lidi, protože tolik pozitivní energie a tolik skvělých a dobrosrdečných lidí na jednom místě jsem ještě neviděla a je to skvělá náplň do života.“

Tak neváhejte a přijďte se dozvědět více o dobrovolnictví a zapojit se do dobrovolnických programů v Karviné. Úvodní vzdělávání pro nové dobrovolníky se koná ve čtvrtek 12. října 2017 od 16:00 do 18:30 v prostorách Nadace OKD na ul. Karola Śliwky 149/17 v Karviné – Fryštát. Zájemci, prosím, hlaste se či pro bližší informace kontaktujte koordinátorku dobrovolníků Andreu Šenkýřovou na tel.čísle: 736 673 382 nebo e-mailem: andrea.senkyrova@adra.cz