Staň se dobrovolníkem v Tandemu v Regensburgu od září 2019!

Publikováno 5. 4. 2018 | Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem
Do česko-německého projektu ahoj.info hledáme dva české dobrovolníky, kteří by chtěli strávit rok v bavorském Regensburgu a spolu s německým dobrovolníkem v Tandemu v Plzni působit na poli práce s mládeží.
Archivováno
Staň se dobrovolníkem v Tandemu v Regensburgu od září 2019!
Proč využít tuto příležitost: 
Jedná se o již několik let úspěšně běžící projekt Koordinačních center česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni a Regensburgu, kteý je zaštiťován programem Evropského sboru solidarity.
Poznáš novou kulturu, budeš pracovat v česko-německém týmu, naučíš se německý jazyk, získáš nové zkušenosti v oblasti česko-německé spoupráce.
Jak dobrovolník pomůže: 
Dva čeští dobrovolníci v Regensburgu spolu s jedním německým dobrovolníkem v Plzni společně spravují dvojjazyčný česko-německý portál pro mladé lidi www.ahoj.info a organizují dva vlastní vícedenní vzdělávací semináře na téma, které si sami zvolí.

Výhodou uchazeče / uchazečky je:

- zájem o práci s mládeží a česko-německou spolupráci

- zájem o on-line žurnalistiku

- základní znalosti němčiny

- komunikativní a otevřená osobnost, schopnost nalézt radost v práci ve dvojjazyčném týmu

- podmínkou je věk mezi 18 a 30 lety a bydliště v Česku

Rámcové podmínky:

Dobrovolná služba trvá 12 měsíců od 1. září 2019 do 31. srpna 2020. Týdenní pracovní doba je 35 hodin. Dobrovolník obdrží měsíční kapesné, stravné, ubytování, jazykový kurz a dva dny dovolené za každý měsíc. Více informací naleznete na www.ahoj.info/evsproject. Obecné informace o Evropském sboru solidarity naleznete na www.ahoj.info/volunteering.

Jak se přihlásit:

- zašlete krátký průvodní dopis, strukturovaný životopis a motivační dopis v němčině nebo angličtině e-mailem na adresu tandem@tandem-org.de

- uzávěrka pro přihlášky je 20. března 2019, do předmětu e-mailu uveďte prosím „Bewerbung - Freiwilligendienst ahoj.info 2019“