Mentoringový program Lata - Ve dvou se to lépe táhne hledá dobrovolníky pro práci s rizikovou mládeží 13 -26 let

Publikováno 10. 11. 2017 | Lata - programy pro mládež a rodinu, z.ú
Našimi klienty jsou děti a mládež ve věku 13-26 let, kteří mají problémy např. v rodině, s vrstevníky, se svým sebepojetím a procházejí obtížnou životní situací. Dvojice se společně věnuje činnostem podle vzájemné dohody, uvážení a potřeb klienta.
Platná
Mentoringový program Lata - Ve dvou se to lépe táhne hledá dobrovolníky pro práci s rizikovou mládeží 13 -26 let
Proč využít tuto příležitost: 
nabízíme milý tým mladých lidí - skvělá dobrovolnická parta, vstupní vzdělávání a zkušenost s metodou assessment centra, osobnostní rozvoj, zkušenost s neziskem a přístup k informacím v oblasti sociálních služeb a další vzdělávání o práci s mládeží
Jak dobrovolník pomůže: 
Dobrovolník tvoří dvojici s klientem a pravidelně se spolu 1x týdně na 2-3 hodiny setkávají a tráví spolu volný čas.
Zapojení do programu předchází účast na výcviku dobrovolníků 7.-11.3. 2018

 Baví vás kontakt s mladými lidmi? 

• Hledáte další rozměr do svého života? 

• Chcete se sami rozvíjet? 

• Máte 3 - 4 hodiny volného času týdně, které můžete věnovat? O co se jedná? 

* Náš vrstevnický program Ve dvou se to lépe táhne je originální v tom, že v něm pracují jako dobrovolníci mladí lidé (ve věku 18 - 30 let), kteří se v něm dostávají do individuálního kontaktu s jen o něco málo mladšími lidmi - klienty (13 - 26 let), jež se právě potýkají s nějakou životní obtíží. *Dobrovolník tvoří dvojici s klientem a pravidelně se spolu 1x týdně na 2-3 hodiny setkávají a tráví spolu volný čas.

Našimi klienty jsou děti a mládež ve věku 13-26 let, kteří mají problémy např. v rodině, s vrstevníky, se svým sebepojetím a procházejí obtížnou životní situací. Dvojice se společně věnuje činnostem podle vzájemné dohody, uvážení a potřeb klienta. Např. volnočasové aktivity - sport, procházky, divadlo, kino, koncerty, poznávání Prahy, výlety a hlavně pomoc a podpora v osobních problémech, problémech doma, při dokončení studia, stavění se na vlastní nohy apod. Jak se zapojit? 

* Nyní hledáme zájemce do třídenního výcvikového kurzu, který je plánován na listopad v termínu 7.3. (16 – 20 hod.) a 9. – 11.3. (pátek 13 – 17, sobota 9:30 – 20, neděle 9:30 – 14:00), pokud byste se do projektu rádi zapojili, zašlete svůj životopis a motivační dopis koordinátorce dobrovolníků Karolíně Peterkové na kontaktní email peterkova@lata.cz nejpozději do 1.3. 2018. Obratem vám zašle bližší informace a domluví se s Vámi na úvodním pohovoru, který účasti na výcviku předchází. Podmínky: 

*Věk 18- 30 let, aktuální pobyt v Praze, bezúhonnost - čistý RT, účast na úvodním školením a hlavě chuť a odhodlání věnovat 3 hod. týdně svého času někomu druhému min. po dobu 1 roku, ochota učit se novému, chuť poznávat nové lidi a přijímat osobní výzvy Co nabízíme: 

*milý tým mladých lidí - skvělá dobrovolnická parta, vstupní vzdělávání a zkušenost s metodou assessment centra, osobnostní rozvoj, zkušenost s neziskem a přístup k informacím v oblasti sociálních služeb, další vzdělávání o práci s mládeží i fungování neziskového sektoru, stabilní podporu organizace a pravidelnou odbornou supervizi, seznámení s cílovou skupinou, možnost účastnit se neformálních akcí organizace a být součásti skvělého týmu dobrovolníků Více informací na http://www.lata.cz/aktuality/zmen-svuj-rok-prihlas-se-k-nam-od-vycviku/