Hledá se dobrovolník-organizátor volnočasových aktivit! (Praha, Kolín, Ml. Boleslav, Liberecký kraj)

Publikováno 24. 11. 2020 | Centrum pro integraci cizinců, o.p.s.
Centrum pro integraci cizinců (Praha, Středočeský, Liberecký kraj) hledá energické a ochotné dobrovolníky, kteří by rádi vedli skupinové kluby nebo organizovali výlety, workshopy a jiné události pro cizince, kteří se chtějí stát součástí české společnosti
Platná
Hledá se dobrovolník-organizátor volnočasových aktivit! (Praha, Kolín, Ml. Boleslav, Liberecký kraj)
Proč využít tuto příležitost: 
Při dobrovolnictví v CIC potkáte zajímavé lidi z celého světa, můžete si zlepšit své jazykové dovednosti a být součástí skvělého dobrovolnického týmu. 
Chtěli byste pravidelně trávit volný čas smysluplně a pomáhat lidem? V CIC budeme rádi za každou dobrovolnicky odpracovanou hodinu!
Nabízíme dobrovolnictví v mezinárodním prostředí, možnost se vzdělávat (tematická školení), vhled do cizinecké problematiky. Za svou práci v CIC můžete získat osvědčení o dobrovolnické činnosti. 
O své dobrovolníky se staráme: každý měsíc se setkáváme a utužujeme kolektiv, připravujeme průběžná školení pro stávající dobrovolníky, nabízíme supervize dobrovolnické práce a konzultace s lektory češtiny a sociálními pracovníky. 
Jak dobrovolník pomůže: 
Příprava a realizace pravidelných klubů
Organizace volnočasových aktivit (výlety, procházky, kreativní workshopy, kulturní návštěvy atd.)
Pomoc cizincům s procvičováním českého jazyka
Plánování událostí prospívajících k poznání města a okolí, kulturních zvyklostí v Česku, českého humoru apod.
Podpora cizinců (dospívajících, dospělých i celých rodin) při jejich začlenění do společnosti

O co jde?  

Dobrovolnický program Centra pro integraci cizinců (CIC) se skládá ze tří částí – mentoringový program, doučování dětí ZŠ a skupinový program.   

Skupinový program nabízí dobrovolnickou pomoc v otevřených (konverzačních) klubech pro dospělé nebo mládež. Dále se vítá zájem dobrovolníků o uspořádání jednorázových zážitkových, vzdělávacích, společenských akcí, nebo využívání již naplánovaných akcí pro účast klientů-cizinců CIC i široké veřejnosti. Kluby a akce jsou otevřené všem zájemcům bez výjimky.

Proč zrovna já?  

A proč ne? Dobrovolnictví je skvělým způsobem, jak smysluplně trávit svůj volný čas. Nepotřebujete žádnou praxi, vzdělání nebo zkušenosti, stačí jen trochu trpělivosti a chuť pomáhat!  

Jak to bude fungovat?  

Stanete se součástí dobrovolnického týmu, budete se pravidelně účastnit dobrovolnických aktivit, které můžete naplánovat, připravit, vést a realizovat. Jedná se o pravidelné otevřené kluby a jednorázové akce. 

Co z toho mám?  

Získáte příležitost rozvíjet sebe sama, zhodnotit své osobní postoje a budete pracovat v rámci mezinárodního týmu. Každého našeho dobrovolníka si vážíme; budete mít neustálou podporu koordinátora. Součástí je konzultace s lektory českého jazyka. To, co dáváte, také dostanete zpět.  

Školení pro nové dobrovolníky se bude konat v sobotu 2. října v Praze (Pernerova 10/32, Praha 8 - Karlín)

Pokud máte zájem, vypleňte online formulář.

Aktuálně hledáme zájemce o dobrovolnictví v Praze, Středočeském (Kolín, Mladá Boleslav) a Libreckém kraji.

Máte otázku? Napište nám na email dobrovolnici@cicops.cz.

Děkujeme a těšíme se!