Hledá se dobrovolník mentor a doučovatel! (Praha, Kolín, Ml. Boleslav, Liberecký kraj)

Publikováno 13. 11. 2020 | Centrum pro integraci cizinců, o.p.s.
Centrum pro integraci cizinců (Praha, Středočeský, Liberecký kraj) hledá ochotné a trpělivé dobrovolníky, kteří by pomohli cizincům (dětem, dospívajícím i dospělým) s češtinou, školou a obecně jejich začleněním do společnosti.
Platná
Hledá se dobrovolník mentor a doučovatel! (Praha, Kolín, Ml. Boleslav, Liberecký kraj)
Proč využít tuto příležitost: 
Při dobrovolnictví v CIC potkáte zajímavé lidi z celého světa, můžete si zlepšit své jazykové dovednosti a být součástí skvělého dobrovolnického týmu. 
Chtěli byste pravidelně trávit volný čas smysluplně a pomáhat lidem? V CIC budeme rádi za každou dobrovolnicky odpracovanou hodinu!
Nabízíme dobrovolnictví v mezinárodním prostředí, možnost se vzdělávat (tematická školení), vhled do cizinecké problematiky.
Za svou práci v CIC můžete získat osvědčení o dobrovolnické činnosti. 
O své dobrovolníky se staráme: každý měsíc se setkáváme a utužujeme kolektiv, připravujeme průběžná školení pro stávající dobrovolníky, nabízíme supervize dobrovolnické práce a konzultace s lektory češtiny a sociálními pracovníky. 
Jak dobrovolník pomůže: 
Podpora cizinců (dětí, dospělých, celých rodin) v jejich začlenění do společnosti. 
Lepší osvojení českého jazyka.
Poznání města a okolí, kulturních zvyklostí v Česku, českého humoru apod.
Lepší pochopení a předmětů ZŠ a porozumění zadání úkolů v češtině.

O co jde?  

Dobrovolnický program Centra pro integraci cizinců (CIC) se skládá ze tří částí – mentoringový program, doučování dětí ZŠ a skupinový program (Otevřené kluby). 

Mentoringový program je individuální spolupráce jednoho dobrovolníka s cizincem, případně celou rodinou. Dobrovolník se s klientem nebo rodinou pravidelně schází a pomáhá mu poznávat nové prostředí, zvyky a překonávat jazykovou bariéru. Dětem dobrovolníci pomáhají s doučováním školních předmětů a s konverzací v češtině.

CIC organizuje, vedle jiných aktivit, pravidelné doučování dětí s jazykovou bariérou ve věku 6-15 let, které slouží jako podpora při studiu, doučování a pomoc s domácími úkoly. Doučování probíhá každý týden v našem prostoru CIC (na různých pobočkách), v době nutnosti také online.

Proč zrovna já?  

A proč ne? Dobrovolnictví je skvělým způsobem, jak smysluplně trávit svůj volný čas. Nepotřebujete žádnou praxi, vzdělání nebo zkušenosti, stačí jen trochu trpělivosti a chuť pomáhat!  

Jak to bude fungovat?  

Stanete se součástí dobrovolnického týmu, budete se pravidelně podle svých možností scházet s klientem-cizincem a pomáhat mu podle jeho potřeb (program mentoring), anebo pomáhat jednou týdně skupině dětí (skupinové doučování). S klientem se budete setkávat ve veřejných prostorách či v domácnosti daného klienta (mentoring), dětem budete pomáhat v prostorech organizace (skupinové doučování).

Co z toho mám?  

Získáte příležitost rozvíjet sebe sama, zhodnotit své osobní postoje a budete pracovat v rámci mezinárodního týmu. Každého našeho dobrovolníka si vážíme; budete mít neustálou podporu koordinátora a možnost účastnit se supervizí, kde můžete sdílet své zkušenosti s ostatními dobrovolníky. Součástí je konzultace s lektory českého jazyka. To, co dáváte, také dostanete zpět. 

Školení pro nové dobrovolníky se bude konat v sobotu 2. října v Praze (Pernerova 10/32, Praha 8 - Karlín).

Pokud máte zájem, vypleňte online formulář.

Aktuálně hledáme zájemce o dobrovolnictví v Praze, Středočeském (Kolín, Mladá Boleslav) a Libreckém kraji.

Máte otázku? Napište nám na email dobrovolnici@cicops.cz.

Děkujeme a těšíme se!