Proč to dělám? Protože mne to baví!

Publikováno 21. 4. 2014 | Hestia

Sobota 5. dubna nebyla pouze dnem pražských maratonců, ale také dnem, kdy se v pražských Kinského zahradách odehrávala napínavá bojová hra pro děti - klienty sociálně preventivního Programu Pět P Praha: EVŽEN

(Experimentální Výtečná Žertovná Extrémní Nešifrovačka). S radostí a velkou chutí jsem se přihlásila jako dobrovolník. Bojové hry ve stylu šipkovaná a různé rébusy a křížovky jsem jako malá řešila nejradši.

Dostali jsme za úkol projít několik stanovišť, kde jsme měli za úkol splnit mnohdy i záludné úkoly a pomocí rébusů dojít až do cíle. Rozděleni jsme byli do několika skupinek, které vždy vedli 2 vedoucí – já jsem byla jednou z nich. Celá hra mě tak pohltila, že jsem bez jakýchkoliv zábran pobíhala s pálkou po dětském hřišti, jen abychom dokázali co nejrychleji vstřelit míček do branky; usilovně se snažila zapamatovat co nejvíce předmětů v kouzelné krabici a při hádání písniček nadšeně vykřikovala jméno pohádky, ze které daná píseň je (až mě musela moje kolegyně-vedoucí krotit, že hádat rébusy a řešit hádanky by měly primárně děti a ne my!). Ale v závěru hře propadla i ona. Při luštění jednoho rébusu se do jeho řešení tak zabrala, že se zastavila, až když měla jeden celý odstavec vyřešený.

Děti byly z programu stejně nadšené jako my. S výrazem Sherlocka Holmese hledaly a posléze skrývaly nápovědné obálky, s nasazením všech sil řešily připravené hádanky a neohroženě nás vedly celou bojovkou. Připravený program nás všechny tak bavil a nadchl, že jsme se najednou ocitli až v samotném cíli, kde jsme se potkali s ostatními skupinkami.

Stejně jako maratonci, i my jsme ten den domů odcházeli příjemně unavení, s úsměvem na tváři a hrdě na hrudi nesoucí medaili (i když jen perníkovou), že jsme náš „závod“ úspěšně dokončili. Musím říci, že jsem si to dobrovolničení báječně užila.

Děkujeme dobrovolnici Janě za to, že se o zážitky z dobrovolnické aktivity podělila s Dobrovolnik.cz

Akce by financována z projektu Thing Big, Nadace Telefónica a zakončena byla v prostorách Klubu Klamovka, které DDM Praha zdarma zapůjčil programu Pět P.