Každá pomoc se počítá

Publikováno 9. 11. 2017 | Dobroduš

Jmenuji se Lucie Froncová, je mi 23 let, jsem studentkou psychologie a jsem dobrovolnice.

Každá pomoc se počítá

V Diakonii působím již několik let. Nejprve jsem se zapojila do programu Terénní práce s rodinami, který zajišťuje dobrovolníky pro doučování a volnočasové aktivity pro děti ze sociálně nestabilních rodin. V rámci programu jsem se po dobu sedmi měsíců scházela s Danem, se kterým jsme se soustředili zejména na školní přípravu. Věřím, že i díky mé pomoci Dan úspěšně dokončil základní školu a složil přijímací zkoušky na odborné učiliště.

Po ukončení spolupráce s Danem jsem se začala zajímat o další služby, které Diakonie zajišťuje, a přihlásila jsem se do programu Korespondence s vězni. Tento program mi přinesl mnoho nových a neméně zajímavých zkušeností, které bych jinde těžko získávala. V programu stále působím a neustále se učím něčemu novému.

Chtěla jsem dále pomáhat a tak jsem se zapojila také do programu Dobroduš, který zajišťuje dobrovolníky pro osoby s duševním onemocněním. Díky setkávání se s paní Jitkou mám možnost pohlížet na svět úplně jinýma očima. Zároveň je pro mě tato spolupráce nedocenitelnou praxí pro možné budoucí povolání klinické psycholožky.

Diakonie je organizace zajišťující mnoho služeb. V porovnání s jinými organizacemi, ve kterých jsem působila, se o dobrovolníky stará opravdu znamenitě – zajišťuje kvalitní vstupní vzdělávání, pravidelné supervize, četné vzdělávací kurzy i setkávání se spolu s ostatními dobrovolníky.

V Diakonii jsem získala opravdu mnoho cenných zkušeností, které v budoucnu jistě využiji. Seznámila jsem se zde také se spoustou zajímavých lidí s podobnými zájmy, se kterými se vídám i mimo organizaci.

Více informací o projektu Dobrovolníci v Dobroduši najdete zde: http://www.dobrodus.cz/dobrovolnici-v-dobrodusi/