Jak dobrovolníci změnili Česko? Hnutí Brontosaurus hledá vaše Příběhy nadšení

Publikováno 18. 4. 2015 | Hestia

V roce 1974 vzbudila nenápadná Akce Brontosaurus obrovskou vlnu nadšení pro pomoc přírodě a památkám. Desetitisíce lidí se pustily do sázení stromů, oprav hradů, kosení chráněných luk nebo čištění studánek. Za 40 let vznikly silné příběhy. Některé jsme loni sesbírali a vydali je jako knihu a výstavu. Letos hledáme další. Pošlete nám svůj a vyhrajte!

 

Hrdinové Příběhů nadšení pomohli stovkám míst. Zachránili hrad Lukov před zřícením. Oživili orchidejové louky v Bílých Karpatech. Přesadili tisíce leknínů před napuštěním Novomlýnské nádrže. A pokračují v tom dodnes.

Nejen s Brontosaurem, ale i s jinými organizacemi nebo prostě sami. Pomoc přírodě má mnoho podob a mnoho příběhů. V prvním kole soutěže jsme v roce 2014 vybrali prvních 12 silných příběhů. Nyní hledáme další.

Projektem příběhy nadšení tvoříme mozaiku českého dobrovolnictví pro přírodu a památky od roku 1974 až po současnost. Skládejte ji s námi. Nominace lze poslat přes formulář na webu http://www.pribehy-nadseni.cz do 31. července 2015. Hledáme životní příběhy lidí, osudy lokalit, ale i nevšední zážitky dobrovolníků. Ze všech příspěvků vybere odborná porota 12 vítězů, jejichž příběhy zpracujeme do výstavy a vydáme je jako knihu, autoři i hrdinové příběhů obdrží ceny.

Soutěž Příběhy nadšení podporuje časopis Naše příroda.