DOBROBĚŽKYNĚ podporuje českokrumlovské Dobrovolnické centrum

Publikováno 15. 3. 2017 | DC Český Krumlov
"Mám ráda výzvy a přetrpět těch 21 km nebude snadné. Ale vědomí, že to všechno dělám pro dobrou věc, mě přinutí do toho dát co nejvíce", říká dobrovolnice Ruby z Českého Krumlova.
DOBROBĚŽKYNĚ podporuje českokrumlovské Dobrovolnické centrum
Studentka Ruby je již 2 roky dobrovolnicí pro ICOS Český Krumlov (v programu Kamarád v životě). Naše Dobrovolnické centrum je zaměřeno zejména na podporu dětí, mládeže, tělesně postižených a seniorů. Sama ze své zkušenosti tedy dobře ví, že to, co děláme, má smysl. Proto se rozhodla uspořádat výzvu na podporu této organizace. A protože Ruby má ke sportu velmi blízko, její volba byla jasná - poběží 1/2 maraton 3.6. 2017 v Českých Budějovicích a podpoří tak dobrovolnické programy.
 
 
"Rok 2016 byl první rok, kdy jsem podlehla koníčku běhání a poprvé zažila pravou závodní atmosféru. Mattoni ½ Marathon v Českých Budějovicích pro mě byla opravdu velká výzva a byla jsem přesvědčená, že se už v budoucnu nezúčastním. Jednou mě ale z ničeho nic trkla myšlenka o podpoře našeho dobrovolnického centra v Českém Krumlově. Přece jen to je organizace se kterou mám osobní zkušenost a vím, že by podporu určitě ocenili. Mám ráda výzvy a přetrpět těch 21 km nebude snadné. Ale vědomí, že to všechno dělám pro dobrou věc, mě přinutí do toho dát co nejvíce."
 
Kamarád v životě je vlastně dobrovolník, který věnuje část svého času dítěti, které má jinak omezené možnosti. Tento program totiž spočívá ve společném trávení volného času dobrovolníka a klienta Střediska výchovné péče Spirála (dítě do 15 let věku se specifickými problémy v komunikaci, učení, chování, ze sociálně slabšího prostředí apod.). "Já a moje klientka K. jsme si báječně sedly a zažily spolu spoustu hezkých chvil. Jsem si ale vědoma, že ne každý má čas na dobrovolnickou činnost a proto zakládám tuto výzvu, ve které se budu snažit získat alespoň podporu finanční."
 
 
Výzvu můžete podpořit i Vy zde