Zajímá tě osobní rozvoj? Přihlas se na školicí cyklus pro leadery dobrovolnických projektů

Publikováno 26. 3. 2019 | Tamjdem

Učíš se praxí a láká tě posunout vlastní hranice? Chceš zdokonalit své leaderovské schopnosti, vystupování před skupinou nebo organizační dovednosti? Baví tě organizování akcí a projektový management? Přihlas se na náš našlapaný zážitkový školicí cyklus pro leadery dobrovolnických projektů.

Zajímá tě osobní rozvoj? Přihlas se na školicí cyklus pro leadery dobrovolnických projektů

Všechno si jako organizátor dobrovolnického dne, Víkendovky nebo campleader mezinárodního workcampu v ČR zažiješ v praxi a vyzkoušíš si mnoho různých rolí – od leadera a projektového manažera, po facilitátora nebo vedoucího neformálně vzdělávacích aktivit.

Zjistíš, jaké jsou tvé silné stránky a na čem na sobě chceš dále pracovat.

Navíc získáš možnost osobně přispět rozvoji neziskových organizací v České republice a neformálního vzdělávání dobrovolníků a my díky tobě i v roce 2019 propojíme více neziskovek s dobrovolníky z Čech i ze zahraničí.

Co o své zkušenosti se školením říká Tereza H., absolventka jednoho z předchozích ročníků?

„Na každém setkání jsem se naučila něco nového, a to třeba o tom, jak pracovat se skupinou, vést všemožné hry a aktivity, co dělat s mezikulturními nárazy i s běžnými konflikty nebo jak hodnotit a reflektovat to, co se na projektech podařilo udělat. 

Vybavena všemi znalostmi a zkušenostmi ze školení jsem se vydala organizovat svůj první workcamp. Využila jsem všechny praktické tipy a triky ze školení, ale také ochotu a podporu skvělých lidí z Tamjdemu. Z workcampu se vyklubaly dva týdny, ve kterých jsem překročila svou komfortní zónu, poznala spoustu lidí z celého světa a převedla teorii do praxe a zjistila, že fakt funguje.

Závěrečnou tečkou bylo víkendové hodnotící setkání, odkud jsem si odvezla obohacení, v čem se zlepšit, ale i ujištění, v čem už jsem dobrá a jak to dál využít. Školení a organizování dobrovolnických projektů mi pomohlo v osobním rozvoji. Našla jsem si díky tomu nové přátele a obecně jsem mnohem víc poznala sebe i okolí.“

Školicí cyklus má 3 části. První fází je 7 večerních setkání v období 17/4/2019 – 25/6/2019, v čase 18:00 – 21:00 v Praze zaměřených na témata jako je osobní leadership, organizace projektu v praxi, práce se skupinou, konflikt jako výzva, interkultura v každodenním životě a hodnotící techniky a reflexe; a 2 celodenní setkání na témata jako je první pomoc a bezpečnost při práci na dobrovolnických projektech (25/5/2019); a školitelské dovednosti, vystupování před skupinou a vedení her a aktivit (23/6/2019). Druhá část je založena na osobní zkušenosti s rolí leadera každého účastníka, a tak se jedná o organizaci a vedení jednodenní akce, Víkendovky nebo workcampu v období duben až listopad 2019. A nakonec třetí závěrečná fáze je tvořena víkendovým posezónním hodnotícím setkáním pro leadery, které se bude konat v období říjen až listopad 2019 v jedné z našich spřátelených neziskových organizací.

Jednotlivá školicí setkání, včetně víkendové hodnotící akce, vedou zkušení, profesionální školitelé.

Účastnický poplatek je 3100,- (2500,- pro studenty) a navíc je 500,- vratná záloha. Poplatek částečně kryje náklady na pronájem prostor, lektory, školicí materiál, občerstvení, ubytování, stravu a dopravu na víkendové hodnocení). Deadline pro zaslání přihlášky je 7/4/2019.

Veškeré další informace, včetně podrobného programu a podmínek cyklu a odkazu na on-line přihlašovací formulář najdeš zde: https://www.tamjdem.cz/cs/stan-se-leaderem-dobrovolnickych-projektu.

Školicí cyklus pořádá nezisková organizace Tamjdem, o.p.s. Pořádáme denní, víkendové a až dvoutýdenní dobrovolnické projekty na pomoc neziskovým organizacím po celé České republice a zájemce vysíláme i do světa. Propojujeme tak veřejnost a neziskovky a nabízíme mnoho pestrých příležitostí pro všechny, jak trávit svůj volný čas netradičně, setkávat se zajímavými lidmi, cestovat na nová místa, posouvat vlastní hranice a zapojit se do smysluplné práce různorodých neziskových organizací a pomoci jim s manuální prací na čerstvém vzduchu.