Videň ve znamení solidarity: Konference o dobrovolnictví v Evropě 5. - 6. října 2017

Publikováno 15. 6. 2017 | Jitka Zuskova

Při příležitosti 5. výročí rakouského zákona o dobrovolnictví pořádá ve Vídni Spolkové ministerstvo práce, sociálních věcí a ochrany spotřebitelů ve spolupráci s Evropským Dobrovolnickým Centrem (CEV) konferenci k aktuálním tématům z oblasti dobrovolnictví v rámci celé Evropy.

Videň ve znamení solidarity: Konference o dobrovolnictví v Evropě 5. - 6. října 2017

Očekává se účast 180 účastníků - nejen zástupců významných dobrovolnických organizací, politických stran a správních organizací, ale i odborníků z vědecké oblasti.

Cílem letošní konference je výměna zkušeností z probíhajících aktivit a iniciativ v oblasti dobrovolnictví na mezinárodní úrovni, identifikace nejdůležitějších bodů pro další vývoj, a nalezení společného postoje k budoucímu rozvoji stávajících výzev a strategií dobrovolnické činnosti, která je základním pilířem občanské angažovanosti.

Konference v rakouské metropoli je rozdělena na tři tématické části : 1.) Zaměstnání a zaměstnatelnost v oboru dobrovolnictví  2.) Zvláštní formy nasazení 3.) Novodobí dobrovolníci : Trendy a Vývoj.

Aby se zajistilo zapojení publika, budou výše jmenované tématické bloky zpracovány interaktivně a v různorodých formátech. Díky použití moderní techniky se mohou účastníci konference také kdykoliv aktivně vložit do témat a pokládat otázky.

 

Konference bude dostupná v německém, anglickém a francouzském jazyce

 

Více informací a možnost přihlášení naleznete na https://ecvv-2017.plazz.net/

 

Zdroj: http://www.freiwilligenweb.at/de/article/konferenz-zum-freiwilligen-enga...