Vezměte svoje děti mimo město a zažijte spolu víkendový dobrovolnický projekt na pomoc zajímavé neziskovce

Publikováno 7. 9. 2017 | Tamjdem

Rádi vyrážíte s dětmi do přírody, baví vás společně poznávat nové věci a chcete být součástí práce, která má opravdu smysl? Zapojte se do dobrovolnické Víkendovky pro rodiče a děti na pomoc vznikající lesní mateřské školce v Ústí nad Labem.

Vezměte svoje děti mimo město a zažijte spolu víkendový dobrovolnický projekt na pomoc zajímavé neziskovce

V Tamjdemu, o.p.s. propojujeme veřejnost a neziskové organizace v ČR i ve světě pomocí nejrůznějších dobrovolnických projektů pro širokou veřejnost (Čechy i cizince 15+) a v organizacích pomáháme zejména s manuální prací. Od letošního podzimu zveme na vybrané víkendové projekty i rodiny s dětmi! A díky podpoře Nadace O2 můžeme tyto dvě chystané akce nabídnout i sociálně ohroženým nebo znevýhodněným rodinám, které za projekt nebudou platit žádný poplatek.

Skrze tyto unikátní projekty a společnou manuální práci pro dobrou věc, chceme vést k dobrovolnictví a nezištné pomoci druhým i ty nejmenší a poskytnout příležitost všem dětem a rodičům získat společné netradiční zážitky, možnost poznat se trochu jinak a posílit vzájemné vztahy, šanci podívat se na nová zajímavá místa v Čechách a setkat se s dalšími akčními rodiči, ale i pracovníky a zakladateli neziskových organizací.

Během víkendového projektu, který trvá od pátečního večera do nedělního odpoledne, „starší“ dobrovolníci pomohou v neziskové organizaci s manuálními pracemi (zhruba 6–8 hodin různorodé práce na čerstvém vzduchu) a na některých úkolech budou spolupracovat se svými dětmi, pro které bude po celý víkend připravený volnočasový a vzdělávací doprovodný program. Celá skupina se navíc důkladně seznámí s fungováním dané neziskovky.

Na září a říjen připravujeme dvě takové akce, které jsou určeny rodinám ve složení 1 až 2 dospělí a 1 až 2 děti. Věkový limit u dětí je stanoven na minimálně 3 roky a maximálně 18 let. Kapacita obou projektů je omezená a také podmínky na obou akcích budou různé.

Jestli také rádi vyrážíte s dětmi do přírody, baví vás společně poznávat nové věci a chcete být součástí práce, která má opravdu smysl, zapojte se do dobrovolnické Víkendovky na pomoc lesní školce!

Zveme vás na první takový projekt, který se koná v termínu 15. – 17. září 2017 na pomoc první lesní mateřské školce v Ústí nad Labem!  Zapojíme se do stavby plotu, výroby atrakcí pro děti z přírodních materiálů a dalších úkolů. Těšit se můžete na povídání o lesních školkách, zážitkové aktivity i výlet na hrad. Víkend strávíme podle motta školky „všude dobře… venku nejlíp“ v prostředí krásného lesa a historického lesního srubu.

Ubytování, strava a doprava je zajištěna a za akci je stanoven nízký účastnický poplatek. Účastníci akce musí mít vlastní pracovní oblečení, dobré boty, spací pytel, případně karimatky (spací pytel a karimatky jsme v případě potřeby schopni zajistit). Samozřejmě nesmí chybět ani chuť strávit intenzivní víkend nejen se svými dětmi, ale i s dalšími rodinami, zapojit se do manuální práce a případně do vaření jídel, sdílet zážitky a něco nového se naučit!

Veškeré detaily jsou k nalezení on-line na webových stránkách organizace. Dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese tamjdem@tamjdem.cz, nebo na telefonu 724 918 728.

Těšíme se na setkání na zářijové Víkendovce.

Za Tamjdem, o.p.s. Markéta Votavová