Dobrovolnictví v Karlovarském kraji. Co vše se kolem Vás děje a do čeho se můžete zapojit

Publikováno 19. 9. 2017 | Romana Trutnovska

Dne 2. 10. se v Krajské knihovně v Karlových Varech uskuteční beseda pro veřejnost na téma Dobrovolnictví v Karlovarském kraji. Přijďte se dozvědět, co vše se kolem Vás děje a do čeho se můžete Vy sami zapojit.

Dobrovolnictví v Karlovarském kraji.  Co vše se kolem Vás děje a do čeho se můžete zapojit

Beseda s mottem „Pomáhat je normální“ se uskuteční v sále Krajské knihovny Karlovy Vary od 16 hodin do 18:30.

Těšit se můžete na bohatý program a setkání s dobrovolníky a klienty. V úvodu představíme naše Dobrovolnické centrum INSTAND a veškeré dobrovolnické programy, kterých již od podzimu 2017 bude celkem 6. Poté přijdou na řadu besedy s dobrovolníky a klienty. V prvním bloku si budeme povídat s dobrovolníky z programu DOHROMADY, který je zaměřený na lidi s postižením. Sdělit své zkušenosti s dobrovolníky přijdou i samotní klienti toho programu. Zároveň si popovídáme s dobrovolnicí, která působí v dobrovolnickém programu pro seniory. V druhém bloku se budeme těšit na paní Lucku se synem, kteří nám přijdou povyprávět o svém zapojení do programu 3G, ve kterém hledáme „náhradní“ babičky a dědečky.

Mnozí z Vás určitě neví, že dobrovolničit můžete i v Krajské knihovně.  Koordinátorka dobrovolníků v knihovně Vás seznámí s tím, co vše mohou dobrovolníci v knihovně vykonávat a jak se zapojit. Poté už bude následovat doprovodný program, ve kterém se můžete těšit na vystoupení divadelní skupiny Impro Mejdlo.  

Před samotnou besedu proběhne od 13 hodin do 15:30 kulatý stůl „Vzájemná podpora a pomoc v komunitě, kde žijeme“ nové možnosti dobrovolnictví a přirozené podpory v Karlovarském kraji. Na kulatém stole bude představen preventivní dobrovolnický program PĚT P určený dětem ve věku od 6 do 15 let, jejichž zdravý vývoj je ohrožen nepříznivými vlivy a sociálním vyloučením, který bude od podzimu realizován v Karlovarském. Dále bude představen program SOUSEDÉ plus - komunitní mezigenerační dobrovolnický projekt, který podporuje vzájemnou sousedskou výpomoc a sounáležitost. Jeho hlavním cílem je zkvalitnění života ve stáří a prodloužení doby, kdy senioři mohou zůstávat ve svém přirozeném prostředí. Dále bude představena veškerá činnost našeho dobrovolnického centra a možnosti zapojení.

Kulatý stůl je určen zejména pro zástupce škol, NNO a organizací věnujících se práci s dětmi, veřejnou správu a organizace zaměřené na práci se seniory.

Budeme se těšit na viděnou!

V případě jakýchkoliv dotazů, mě neváhejte kontaktovat.

Romana Trutnovská, vedoucí dobrovolnického centra

INSTAND, z. ú.

tel.: 605 001 954

e-mail: trutnovska@instand.cz