Dobrovolnictví na hraně!

Publikováno 28. 8. 2019 | Dobrovolnik.cz

Dobrovolnictví není jen viditelný mainstream. 

Dobrovolnictví na hraně!

Stereotip totiž málokdy rodí nějakou změnu, neřku-li revoluce. Posun kupředu naopak téměř vždy přichází z okrajových systémů. Tak jsme se na některé z nich rozhodli upřít naše bádavé oko. Připojte se k nám na Konferenci "Dobrovolnictví na hraně", kterou pořádáme ve spolupráci s ADRA CZ a městem Turnov 16. září 2019.

Turnovská konference navazuje na předchozích osmnáct konferencí věnovaných dobrovolnictví, které se konali v různých městech ČR a vždy se dotýkali dobrovolnictví ve specifické oblasti. Letos jsem se rozhodli věnovat se dobrovolnictvím, které jsou na okraji hlavního zájmu a pokud se o nich mluví, nemusí být diskutovány vždy v dobrém. Víme, že vybraná témata dobrovolnictví mají své místě na "hraně" právě proto, že se pohybují na hranici mezi dobrovolnictvím a prafesí nebo protože se o daném tématu málo mluví a to chceme změnit. 

Dobrovolnictví má mnoho podob, pojďte se s námi zaměřit na dobrovolnictví ve věznicích, dobrovolnictví generující zisk, na "neviditelné" dobrovolnictví v komunitách nebo na firemní dobrovolnictví. 

Podrobnější informaci o samotné konferenci jsou na stránkách ADRA.CZ a přihlásit se můžete ZDE.

Těšíme se na inspirativní setkání.