SADBA hledá nové dobrovolníky na pomoc dětem ve světě

Publikováno 23. 9. 2015 | Hestia

"Každý den procvičujeme s nejslabšími čtvrťáčky matematiku. Dělají pokroky. Dokonce i mňoukající Chinappa se naučil odčítat jinak než kreslením čáreček. Máme z něj radost." Chcete zažít podobnou radost jako Maruška a Kája v Indii? Do 30. září 2015 se můžete hlásit na novou přípravu dobrovolníků v Salesiánské Asociaci Dona Bosca.

Země pomoci: ČR, Slovensko, Bulharsko, Německo, Indie, Mexiko, Kongo, JAR příp. další.

Doba pomoci: 10-12 měsíců nebo 1 měsíc (červenec) pouze v Bulharsku (letní tábory pro romské i bulharské děti).

Náplň činnosti: podle vlastních schopností - výuka (technické učiliště, školy apod.), doučování,  volnočasové aktivity, manuální práce, administrativa. 

Podmínky: 18-35 let, vhodná motivace (proč?), zkušenost v práci s dětmi nebo alespoň touha ji získat během přípravy, přiměřený zdravotní stav, znalost jazyka, otevřenost k práci a životě v křesťanském prostředí.

Povinná příprava: 8 víkendových setkání (říjen 2015 – červen 2016), příp. zkušební praxe v některém salesiánském středisku mládeže v ČR.

Přihlášky: online tady. Individuální konzultace  na mailu cagliero@sadba.org.

Info: www.adopcenablizko.cz.  Nejvíce však prozradí dopisy od dobrovolníků přímo z terénu...

„Držme se maličkostí, ale konejme je s vytrvalostí“, říkával Don Bosco. Každá pomoc je jen kapka v moři, ale bez vody by moře bylo jen pouští. Těšíme se na společnou cestu k moři.

Letáček k vytištění: plakat-cagliero-l.pdf

plakat-cagliero-l-m