Zapomeňte na nemoce. Namalujte si s dobrovolníky velikonoční vajíčka

Publikováno 19. 4. 2010 | Hestia

Rozveselit pacienty mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice a alespoň na pár chvil je přivést na jiné myšlenky

Rozveselit pacienty mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice a alespoň na pár chvil je přivést na jiné myšlenky. To byl cíl dobrovolníků, kteří na Zelený čtvrtek vyrazili na několik nemocničních oddělení.
    
Jak Deníku řekla koordinátorka dobrovolníků Monika Theimerová, pacienti si mohli namalovat velikonoční vajíčko, případně jen při společném setkání dostali pomyslný jarní pozdrav.
    
„Přišlo 17 dobrovolníků, kteří se rozdělili na dětské oddělení, internu, rehabilitace. Došli také na traumatologii, chirurgii, ORL a v závěru také do Léčebny dlouhodobě nemocných Na Celně v Mladé Boleslavi,“ uvedla nemocniční koordinátorka.

Překvapení pacienti

Pacienti z návštěvy dobrovolníků a možnosti si během hospitalizace něco pěkného vyrobit byli podle slov Moniky Theimerové mnohdy hodně překvapení. „Setkáváme se s velkým nadšením, protože většina dobrovolníků jsou mladí lidé, takže starší pacienti oceňují, že mládež dokáže zdarma někomu druhému věnovat svůj volný čas,“ prozradila koordinátorka. Další jednorázová dobrovolnická akce je připravena pro děti v dětském domově. Také bude zaměřena na jaro.
    
„Vajíčka zde ale budeme kreslit křídou na zem. Plánujeme také řadu akcí na dětském oddělení, a to například maňáskové představení, které si připravili sami dobrovolníci,“ přiblížila Boleslavskému deníku nejbližší plány dobrovolníků jejich nemocniční koordinátorka Monika Theimerová.
    
Kromě těchto akcí dochází dobrovolníci pravidelně za pacienty mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice přímona pokoje.