Šestnáct dobrovolníků dostalo v divadle během Dne D sošku anděla

Publikováno 31. 3. 2010 | Hestia

Cenu veřejnosti letos získala Dagmar Honsnejmanová, která obdržela 145 hlasů

Ve Východočeském divadle bylo v neděli večer oceněno šestnáct dobrovolníků z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Ti získali originální keramickou sošku anděla za nezištnou práci pro druhé. Stalo se tak během Galavečera Dne D.
    „Den D je poděkováním všem známým i neznámým dobrovolníkům, kteří bezplatně věnují čas práci pro své okolí. Dobrovolník je člověk, kterému není jedno, kde a jak žije a má jasnou představu o svém místě v životě,“ řekl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

    „Galavečer Dne D byl zakončením dvouměsíčního procesu nominací a výběru dobrovolníků k ocenění. Navrhovateli mohly být fyzické osoby a organizace, které dobrovolníky osobně znají,“ prohlásil ředitel pořádající organizace Terra nostra – malebný kraj Jan Machek.

    Výběr šestnácti oceněných z dvaapadesáti nominací prováděla odborná komise a také zastupci pořadatelů, partnerů a obou zúčastněných krajů.

    „Ocenění dobrovolníci nejsou vítězové, ale odměnění zástupci těch několika tisícovek bezejmenných dobrovolníků, kteří na území východních Čech nezištně pomáhají druhým,“ dodal Jan Machek.

    Letošní ročník podle něj byl oproti těm předchozím plný změn. Zůstal pouze jeden pořadatel, změnili se moderátoři i způsob nominací. „Vůbec poprvé byl využit on–line systém, který se velmi osvědčil,“ informoval náš Deník ředitel pořádající organizace.

    Hlasování o cenu veřejnosti se od 8. do 14. března zúčastnilo 1024 hlasujících. Ti měli možnost dát svůj hlas někomu z nominovaných. Vítězkou se stala Dagmar Honsnejmanová, která obdržela 145 hlasů.

„Dáša se v naší obci věnuje hlavně dětem a mládeži. Pracuje na obecním úřadě jako účetní a také jako knihovnice, kronikářka, webmaster obecních stránek a svůj volný čas, kterého moc nemá, věnuje dětem, knihovně a kultuře v obci,“ prozradila Věra Faltusová z obce Mokré, která Dagmar Honsnejmanovou na toto ocenění navrhla.

    „Za poslední rok Dáša udělala pro tuto obec a hlavně děti tolik práce, že pro normálně žijícího člověka je to dost nepochopitelné, jak se dá vůbec všechna ta činnost stihnout. Ano, dá, na úkor svého pohodlí, rodiny, která naštěstí se jí snaží také pomoct,“ dodala Věra Faltusová.