S dobrovolníky Písek ožije

Publikováno 22. 8. 2010 | Hestia

Moravskému Písku pomáhají dobrovolníci. V minulých dnech vybudovali v obci dětské pískoviště, natřeli a opravili pódium a vytřídili odpadky.

Moravskému Písku pomáhají dobrovolníci. V minulých dnech vybudovali v obci dětské pískoviště, natřeli a opravili pódium a vytřídili odpadky. „Sešli jsme se v sokolovně a po krátké poradě a rozdělení úkolů jsme se pustili do díla,“ 7ekla Kateřina Hájková z Klubu přátel Jihomoravské komunitní nadace. „Příjemné bylo, že v sedmnáctičlenné skupině bylo pestré věkové zastoupení. Každý přidal trochu svého vlastního umění a zkušeností.“

Dobrovolníci se však v Moravském Písku nescházejí jen kvůli tomu, aby v obci udrželi pořádek. Na závěr srpna chystají velkou benefici. Nazvali ji jednoduše Písek žije. Akce se uskuteční v sobotu 21. srpna od 14. hodiny a výtěžek půjde na opravu sokolovny. „Odpolednem bude provázet cimbálová muzika, taneční soubor a vůně pečeného selátka. Pro děti jsou přichystány atrakce a trocha osvěty v silničním provozu. Bude připravena výstava místních umělců a večer zazní rocková hudba,“ přiblížila Kateřina Hájková.