Proběhne výcvik dobrovolníků

Publikováno 23. 4. 2010 | Hestia

ýcvik nových dobrovolníků se uskuteční v pátek 16. a v sobotu 17. dubna v prostorách občanského sdružení STŘED

Výcvik nových dobrovolníků se uskuteční v pátek 16. a v sobotu 17. dubna v prostorách občanského sdružení STŘED v Moravských Budějovicích.
„Zatím se nám přímo v Budějovicích přihlásily dvě osoby. Další sem přijedou z Třebíče,“ naznačila Barbora Švaříčková, koordinátorka budějovického Dobrovolnického centra.

Výcvik proběhne po oba dny od 8.30 do 16 hodin. Zájemci o tuto práci se seznámí s tím, co to vlastně dobrovolnictví znamená. Mohou se těšit i na promítání filmů či hry.

„Minulý rok jsem začala docházet za klienty do domova pro seniory a moc mě to bavilo. Zjistila jsem, že i starší lidé mi mají stále co říct a dát,“ svěřila se jedna z moravskobudějovických dobrovolnic Markéta.

Přiznala, že po nějaké době pociťovala touhu po změně. Domluvila se proto s koordinátorkou dobrovolníků, která jí nabídla práci s dětmi.
„Vyprávěla mi o nízkoprahovém klubu Su-Terén a mě to zaujalo. Zjistila jsem, že věnovat se dětem je pro mě to pravé. Po škole je to pro mě ideální,“ poznamenala.

„Koordinátorka dobrovolníků mi nabídla, že se mohu věnovat chlapci s tělesným a mentálním postižením. Vždycky mě tato práce zajímala a nabídky jsem využila. Naše spolupráce teprve začíná, ale už teď se na ni těším,“ vyprávěla další dobrovolnice, paní Věra.

V loňském roce dobrovolníci darovali lidem ve svém okolí přes 2600 hodin svého volného času. Přihlášky a více informací zájemci získají na telefonním čísle 775 725 659, nebo na adrese svarickova@stred.info.