Kdo chce, ten vždy pomůže

Publikováno 23. 5. 2010 | Hestia

V neděli 23. května od 18.30 v kostele ve Zlíně - Jižních svazích a v pátek 28. května v 19.30 v kostele v Napajedlích se uskuteční Koncert pro dětský úsměv

V neděli 23. května od 18.30 v kostele ve Zlíně - Jižních svazích a v pátek 28. května v 19.30 v kostele v Napajedlích se uskuteční Koncert pro dětský úsměv. Jedná se o vyvrcholení přípravných prací, které mají napomoci k realizaci projektu na podporu opuštěných dětí v africké Ghaně. Účinkují umělecký vedoucí cimbálové muziky Hradišťan Jiří Pavlica, jeho hosté Vendula Pančochová a Josef Fojta.
    
„Výtěžek koncertu bude věnován na podporu dětského domova v městečku Bawjiase v západoafrické Ghaně, kam v létě odjíždím na dva měsíce jako dobrovolník. Budu mít tedy možnost peníze osobně předat tamnímu pastorovi a dohlédnout na jejich účelné využití,“ vysvětluje Pavla Krystýnová, organizátorka a dobrovolníce v jedné osobě.
    
Finanční prostředky budou využity v sirotčinci, který se snaží naučit místní lidi soběstačnosti v hospodaření a třicítce dětí zajistit kvalitní stravu, ubytování, dostupnost lékařské péče a vzdělání, které jim umožní integrovat se do společnosti a žít plnohodnotným životem.
    
Pokud najdete chvíli, přijďte něco přispět na tuto snahu neorganizovaných jedinců v našem regionu. Odměnou vám jistě bude dobrý pocit dárce s bonusem hudebního zážitku od všech přizvaných.