Janě Štěpánové patří náš dík

Publikováno 19. 5. 2010 | Hestia

Královédvorská Arnika, respektive její nejvýraznější osobnost Jana Štěpánová, převzala v dubnu z rukou hejtmana ocenění nejvyšší

Královédvorská Arnika, respektive její nejvýraznější osobnost Jana Štěpánová, převzala v dubnu z rukou hejtmana ocenění nejvyšší, 1. místo jako vítěz v anketě Cena hejtmana Královéhradeckého kraje za aktivity přispívající k poznání problémů občanů se zdravotním postižením a podporující myšlenku jejich společné integrace za rok 2009.

Královédvorská Arnika, dobrovolnické centrum, věnuje svůj čas a lásku Domovu důchodců, Léčebně zrakových vad ve Dvoře Králové a Domovu sv. Josefa v nedaleké Žirči. Čítá něco kolem 20 stálých členů od studentek po důchodový věk. Domov sv. Josefa paní Janu Štěpánovou na cenu navrhl.

Mezi klienty z jediného sociálního a zdravotního zařízení svého druhu v ČR pro nemocné roztroušenou sklerózou tráví nejvíce času. Klienti se pak díky nim dostanou nejen za brány Domova a za kulturou, ale do „normálního“ světa zdravých lidí – jak by se jinak dostali k ohni a opékali, sedli si na koně, „došli“ do supermarketu? Veškerou dobrovolnickou činnost pro klienty zařizují oni a paní Jana Štěpánová jde příkladem. Na málokteré akci i se svým manželem chybí. Obvolá, zařídí, přiláká nové členy. A nejen to, naše klienty si hýčká a rozmazluje různými gurmánskými specialitami při poř&aa cute;dání nejen kulturních i jiných překvapeních, při kterých se nemocní rádi zapojí, aby zapomněli na svůj hendikep.

Patří jí velký dík a obdiv. My v Domově sv. Josefa máme velkou radost a blahopřejeme. Z nominace jela rovnou do Domova podělit se nejen o své zážitky, ale s prázdnou určitě nepřijela. Ráno jsem našla její kytičku ve váze na pokoji číslo 3.