Energetici se rozhodli, že budou dobrovolníky

Publikováno 5. 5. 2010 | Hestia

Třetí ročník projektu firemního dobrovolnictví

Od včerejška pracují ve zdejším Domě sociálních služeb (DDS) dobrovolníci Skupiny ČEZ. Právě v celých východních Čechách odstartoval třetí ročník projektu firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“.

Zaměstnanci vymění své běžné pracoviště za pobyt v neziskových organizacích. Budou natírat, malovat, zahradničit, vyklízet půdu, doprovodí vozíčkáře na výletě do zoologické zahrady a budou i jinak pomáhat těm, kteří jejich pomoc potřebují.

„Letošní ročník je již třetím, kdy dobrovolníci z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ tráví jeden den v roce dobrovolnickou prací ve vybraných neziskových organizacích. Do projektu se jich hlásí z vlastní vůle každý rok více. Oproti roku 2008 stoupl jejich počet v roce 2009 o více než třetinu a letos čekáme ještě větší nárůst,“ říká Simona Kaňoková z odboru strategické komunikace, která má firemní dobrovolnictví na starost.

A dodává: „Den věnovaný pomoci druhým mají proplacen zaměstnavatelem, který tyto aktivity i podporuje i organizačně.“

To, že má projekt „Čas pro dobrou věc“ smysl, dokazují kladné reakce jak ze stran firemních dobrovolníků tak od veřejně prospěšných organizací. „Reakce dobrovolníků z minulých let dokazují, že zaměstnanci díky dobrovolnickému dni pomohli nejen druhým, ale i pro ně samotné byl dobrovolnický den zážitkem,“ hodnotí projekt Přemysl Vániš, generální ředitel společnosti ČEZ Měření.

„Ano, právě nastoupili. Je to už tradice a vždycky odvedou kus práce. Většinou provádějí venkovní nátěry. Dnes to byly lavičky, minule vrata, brány nebo oplocení. Střídají se u nás dobrovolníci různých profesí. Třeba vloni natíral koňskou ohradu ředitel dukovanské elektrárny,“ usmívá se ředitel DDS Slatiňany Miroslav Kubín.