Dobrovolníci vytáhli z vody kolo i nákupní vozíky

Publikováno 3. 5. 2010 | Hestia

Takové skvosty o víkendu vylovili dobrovolníci z Malého jezírka u zimního stadionu na Košutce

Nákupní vozíky, jízdní kolo nebo olejový filtr motoru. Takové skvosty o víkendu vylovili dobrovolníci z Malého jezírka u zimního stadionu na Košutce.

Přitom skutečný poklad na ně teprve čekal. „Ve vodě metr od břehu ležela stará peněženka s irskými kreditními kartami, “ informoval o jednom z pozoruhodných nálezů organizátor akce „Čištění Malého košuteckého jezírka“ Daniel Jahn.

Ten se dal s partou kamarádů do úklidu odpudivého okolí zatopeného lomu a jeho dna. „Nechceme se koukat na neuklizené prostředí. Chodí sem lidé se psy na procházky,“ vysvětlil Jahn s tím, že odstranění odpadků považuje za dobrou věc. Podle něj město Plzeň uhradilo přistavení a odvoz kontejnerů, rukavice a odpadkové pytle. Prostředí jezírka, které je schované v údolí u výpadovky na Karlovy Vary ve Studentské ulici, bylo plné směsi odpadků. „Převažují pet lahve, obaly od cukrovinek a konzervy. Narazil jsem na kusy polystyrenu a montážní pěnu,“ řekl jeden z dobrovolníků Jan Beneš. Prostředí hyzdily palety, prkna, kusy železa a betonu. Mezi stromy se povaloval monitor a masážn&iacut e; panel.

Okolí původně jako park vybudoval před válkou zahradní architekt Bohumil Kmínek. Dnes lokalita patří soukromým majitelům. Jahn proto netuší, jaký bude osud údolí po jeho úklidu. Oblast je totiž významný chráněný krajinný prvek a některé úpravy nemusí být povoleny.

Jahn přiznal, že už přemýšlel nad další dobrovolnu úklidovou akcí. „Nějaká zanedbaná lokalita v Plzni se určitě najde,“ uzavřel Jahn.