Dětské oddělení frýdecké nemocnice hledá dobrovolníky

Publikováno 12. 4. 2010 | Hestia

V rámci programu Hry a pohádky na dobrou noc budou dětem číst nebo si s nimi hrát

Nemocnice ve Frýdku-Místku společně s dobrovolnickým centrem ADRA hledá dobrovolníky na dětské oddělení. Obě tyto organizace totiž připravují rozšíření dosavadní spolupráce o další projekt, a to o dobrovolnickou práci na dětském oddělení. „Zájemci o práci dobrovolníka se mohou zúčastnit úvodního školení, které proběhne v neděli 11. dubna od 14 do 18.30 hodin v jídelně Nemocnice ve Frýdku-Místku za účasti pracovníků Dobrovolnického centra ADRA a nemocnice,“ informovala mluvčí frýdecko-místecké nemocnice Jolana Filipová.
    
Dodala, že v připravovaném programu „Hry a pohádky na dobrou noc“ budou vybraní dobrovolníci dětem předčítat v herní místnosti pohádky a příběhy, hrát s nimi stolní hry, divadélko nebo dětem mohou zahrát na hudební nástroj. Zájemci o práci dobrovolníka se nemusí přihlašovat předem, ale mohou přijít přímo na uvedené školení. „První spolupráce nemocnice a Dobrovolnického centra ADRA se datuje už od prosince roku 2006, od ledna loňského roku byla zahájena pravidelná spolupráce, v jejímž rámci se uskutečnilo dvanáct různorodých programů pro nemocné děti,“ upřesnila mluvčí.
    
„Na základě dobrých zkušeností z těchto aktivit vzešla myšlenka rozšířit dosavadní spolupráci o nový projekt, jímž je právě dobrovolnický program na dětském oddělení nemocnice,“ potvrdila primářka dětského oddělení Ivana Röschlová. „Dobrovolnictví je něco, co má smysl. Je to konkrétní pomoc konkrétnímu člověku. Každý z nás může něco nabídnout, své zkušenosti, schopnosti nebo talent,“ dodal vedoucí dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku Michal Čančík. Dobrovolnické centrum ve Frýdku-Místku, které založila humanitární organizace ADRA, letos bude slavit už šestý rok svého trvání a z a tu dobu vykázalo už velký kus práce. „První dobrovolnický program byl zahájen ve frýdeckomísteckém domově pro seniory,“ zavzpomínal Michal Čančík. „Od května 2004 začalo za seniory docházet šestnáct dobrovolníků. Se staříčky si povídali, doprovázeli je na vycházkách, pomáhali jim s psaním dopisů, četli si nebo si zahráli nějakou společenskou hru,“ popsal dobrovolnickou činnost Michal Čančík.

„Od té doby se podobné programy rozšířily do 25 zařízení, a to už nejen ve Frýdku Místku, ale i v Třinci, Ostravě, Bílovci, Kopřivnici a okolí těchto měst. Prozatím se v programech vystřídalo kolem 800 dobrovolníků,“ dodal Michal Čančík. Vypočítal, že jen do frýdecko-místeckého domova pro seniory během minulého období docházelo 73 dobrovolníků, kteří se zdejšími obyvateli strávili dohromady přes 6 600 hodin, což je okolo 5000 návštěv.